EnglishSlovenskyČesky

FLOTILOVÁ PLAVBA - Bavaria 40

Termín: 05.05.2018 - 12.05.2018

Cena: 360 EUR / osoba / týždeň   

Trasa: 
SUKOŠAN – SUSAK - MALI LOŠINJ - CRES - RAB - SUKOŠAN  (dĺžka trasy cca 250 NM)

Cena zahŕňa: 
Prenájom lode na týždeň
Posteľná bielizeň
Skipper
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave
Záverečné upratovanie lode.
Poistenie kaucie

Tričká pre posádku


Cena nezahŕňa: 
Turistická taxa 1EUR/os/deň
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty (cca 20 eur/os)
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave (cca 25 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) Platobné podmienky:
Záloha 50% z ceny plavby po prihlásení.
Doplatok 50% najneskôr 1 mesiac pred začiatkom plavby.

Storno podmienky:
Pri odstúpení od zmluvy zo strany účastníka plavby sú storno poplatky nasledovné: 

100 % v období 0 – 40 dní pred začiatkom plavby 
50% v období 40– 300 dní pred začiatkom plavby 
0% v prípade náhrady účastníka plavby treťou osobou 

Bližšie informácie a rezervácia miest na plavbe KONTAKT


Olib 

Rovinatý ostrov Olib bol prvýkrát osídlený Rimanmi v 10. storočí a do roku 1409 bol pod nadvládou Benátok. Ostrov, ležiaci mimo náporu turistov, je na mnohých miestach lemovaný krásnymi zátokami s prevažne piesočnatými plážami, ktoré sa pozvoľne zvažujú do azúrového mora. 

Prví Chorváti sem dorazili až v druhej polovici 15. storočia, keď utekali pred Turkami. Okrem rybolovu patrí k hlavným zdrojom obživy ostrovanov pestovanie vinnej révy, olív a tiež chov oviec. Na ostrove sa nenachádzajú žiadne pramene ani vodné toky, preto majú takmer všetky domy studne na zachytávanie dažďovej vody. Pri vjazde do malého prístavu vás privíta stará obranná veža Kaštel, postavená v 16. storočí. 

Kostol sv. Anastázie a jeho fara dodnes uchovávajú rukopisy a cirkevné dokumenty písané hlaholikou a tiež kamenné relikvie. V zátoke Banva sú viditeľné základy dávnych rímskych domov a pozostatky kostola sv. Pavla a kláštora mníchov, ktoré boli zničené okolo roku 1200. Susak 

Ostrovček Susak je známy vďaka nedotknuteľnej prírode a piesočnatému povrchu, ktorý leží na niektorých miestach aj v desať centimetrovej vrstve. Piesočnaté pláže s tyrkysovým morom patria medzi tie najväčšie v Chorvátsku. Na ostrove nie sú asfaltové cesty a nejazdí sa tam autom. Nad mestečkom sa týčia pozostatky benediktínskeho kláštora z 11. storočia, odkiaľ je nádherný výhľad. Mali Lošinj 

Je najväčším mestom na ostrove Lošijn. Mestečko má výbornú geografickú polohu a preto je tu príjemné podnebie a bohatá zeleň. Vďaka tomu sa mesto stalo aj kúpeľným strediskom, v ktorom si vilu postavil aj cisár František Jozef I. 

Takmer všetky staré domy sú z konca 18.storočia, kedy sa mesto rozvíjalo v súvislosti s more plavbou, stavbou a prevádzkou lodí. Miestni bohatí obyvatelia vlastnili až 130 lodí pre zaoceánske plavby. 

Nad mestom na najvyššom vrcholku sa nachádzajú pozostatky benátskej pevnosti z konca 15.storočia. Pri ostrove Lošijn bola v hĺbke 45 metrov nájdená antická bronzová socha gréckeho atléta Apoxyomena a je vystavená v meste v paláci Kvarner na nábreží.Cres 

Ostrovy Cres a Lošinj tvorili v minulosti jeden spoločný ostrov, predtým než ich rozdelil prieplav v mestečku Osor, ktorý bol za Rimanov správnym strediskom ostrova. Severozápad ostrova Cres prekvapí bohatou faunou a flórou, rovnako tiež i príjemnejším a mnohonásobne pohostinnejším podnebím ako jeho severovýchodná veterná časť. Takmer uprostred ostrova sa nachádza Vranské jazero, z ktorého je celý ostrov zásobovaný pitnou vodou. 

Ostrov Cres bol osídlený už od dávnych dôb, čoho dôkazom sú pozostatky starého hradu v meste Cres. Na pobreží i v centre mesta sa nachádzajú mnohé starobylé domy. V kultúrnom jadre mesta Cres vyniká kostol sv. Martina s františkánskym kláštorom zo 16.storočia a zámok rodiny Sforzovcov zo 17. storočia. Rab 

Najznámejšia časť ostrova tvorí Lopársky polostrov, ktorý je mimoriadne členitý so známymi piesočnatými plážami a množstvom zátok. Mesto Ráb bolo ešte dlho pred Rimanmi osídlené ilýrskym kmeňom Liburnov ( v 4. storočí p.n.l.). Neskôr bolo mesto Rimanmi dôkladne opevnené, medzi 11. a 15.storočím prosperovalo, lebo malo vlastnú mestskú samosprávu. V období Benátskej republiky zažilo dve najväčšie morové epidémie. ktoré Rab takmer vyľudnili. Dodnes možno v meste vidieť zamurované a spustnuté domčeky tých, ktorí boli považovaní za ohniská nákazy. Stará historická časť mesta Ráb leží na malom polostrove, ktorý je zakončený mysom Kaldanac. Zachovala sa časť mestského opevnenia z 12. – 13. storočia vrátane tzv. Morskej brány. Mesto Ráb zdobia početné paláce a historické domy tunajšej šľachty.

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |