EnglishSlovenskyČesky

Grécko - Iónske more 15.9.18

Pred dávnymi časmi doplával Odysseus po mnohých dobrodružstvách do miest svojho zrodenia a staronového domova na ostrove Ithaka. V sezóne 2017 sa vydáme po jeho stopách.

Termín: 15. 09. 2018 – 22. 09. 2018

Cena: 360 EUR / osoba / týždeň

Trasa: Levkas - Skorpios - Ithaka - Cephalonia – Zakynthos - Levkas (dĺžka trasy cca 250 NM)

Cena zahŕňa: 
Prenájom lode na týždeň
Skipper
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave
Záverečné upratovanie lode.
Poistenie kaucie

Cena nezahŕňa: 
Posteľná bielizeň
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) 

Platobné podmienky:
Záloha 50% z ceny plavby po prihlásení.
Doplatok 50% najneskôr 1 mesiac pred začiatkom plavby.

Storno podmienky:
Pri odstúpení od zmluvy zo strany účastníka plavby sú storno poplatky nasledovné: 

100 % v období 0 – 40 dní pred začiatkom plavby 
50% v období 40– 300 dní pred začiatkom plavby 
0% v prípade náhrady účastníka plavby treťou osobou 

Bližšie informácie a rezervácia miest na plavbe  KONTAKT


 

Navštívime miesta, kde život antického hrdinu Odysseusa začal aj skončil. Prvou zastávkou bude ostrovček Nea Skorpios patriaci rodine majiteľa obchodných lodí Onasisa. Hlavným cieľom plavby bude ostrov Ithaka so zátokou Pólis, odkiaľ sa kedysi Odysseus vydal do Trójskej vojny. Pešo sa vydáme do dediny Stavros. Navštívime jaskyňu Nymph, kde sa Odysseus ukrýval po svojom návrate z dlhej cesty. Potom sa budeme plaviť na ďalší z Iónskych ostrovov Cephalonia ( verejnosti známa sfilmovaným románom Mandolína kapitána Corelliho), do mesta Argostóli okolo majáku, ktorý má tvar antického chrámu. V jeho blízkosti navštívime svetoznáme vodné mlyny. Tie sú počas prílivu poháňané morskou vodou, ktorá sa následne stráca pod zemou, aby sa záhadne objavila až o 15 kilometrov vzdialenej vnútrozemskej jaskyni Melissáni. Jaskyňa je zaujímavá tým, že sa časť vápencového stropu prepadla a prenikajúce slnko vytvára nádhernú farbu vody. 

 

Nevynecháme ani veľkú turistickú atrakciu severného výbežku gréckeho ostrova Zakynthos Modrú jaskyňu. Neustálym pôsobením ju vytvorilo more. Najkrajšia z nich sa nachádza priamo pod majákom na myse Skinari. Jaskyne si získajú každého návštevníka predovšetkým neuveriteľne zafarbenou, priezračne modrou farbou vody. 

 

Iónske more tvorí časť Stredozemného mora. Nachádza sa medzi Talianskom, Albánskom a Gréckom južne od Jadranského mora, s ktorým je spojené Otrantským prielivom. Na západe hraničí so Sicíliou a s Messinskou úžinou je spojená s Tyrhénským morom. Na východe sa nachádzajú ostrovy Korfu, Paxos, Antipaxos, Levkas, Ithaka, Zakynthos, Kefallenia a s Korintským prieplavom je spojené s Egejským morom. 

Iónské ostrovy sú známe svojimi krásnymi zátokami, plážami aj unikátnou kuchyňou. Pre jachtárov sú tu mimoriadne dobré podmienky. V porovnaní s Chorvátskom je tu teplejšie podnebie, a tým aj dlhšia letná sezóna. Iónské ostrovy majú odlišný historický vývoj ako zvyšok Grécka. V období, keď bolo Grécko pod nadvládou Turkov, patrili Iónske ostrovy pod Benátky. Stali sa útočiskom emigrujúcich Grékov a nechali sa poznamenať talianskym vplyvom.

 

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |