EnglishSlovenskyČesky

Grécko - Sporady 26.5.18

Na tejto plavbe spolu objavíme  krásy severných Sporád, ktoré tvoria veľké množstvo ostrovov reprezentujúcich typickú grécku atmosféru. Objavíme nespočetné množstvo opustených zátok, ktorými sa tieto roztrúsené ostrovy (čo je doslovný preklad slova Sporady) môžu pochváliť.

Termín: 26.05. 2018 – 02. 06. 2018

Cena: 380 EUR / osoba / týždeň

Trasa: SKIATHOS-LESBOS-SKOPELOS- SKIATHOS (dĺžka trasy cca 250 NM).

Cena zahŕňa: 
Prenájom lode na týždeň
Skipper
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave
Záverečné upratovanie lode.
Poistenie kaucie

Cena nezahŕňa: 
Posteľná bielizeň
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) 

Platobné podmienky:
Záloha 50% z ceny plavby po prihlásení.
Doplatok 50% najneskôr 1 mesiac pred začiatkom plavby.

Storno podmienky:
Pri odstúpení od zmluvy zo strany účastníka plavby sú storno poplatky nasledovné: 

100 % v období 0 – 40 dní pred začiatkom plavby 
50% v období 40– 300 dní pred začiatkom plavby 
0% v prípade náhrady účastníka plavby treťou osobou 

Bližšie informácie a rezervácia miest na plavbe – Opens internal link in current windowKONTAKT

Skyros
Skyros si vďaka svojej odlúčenosti zachoval vlastnú osobitosť, ktorú môžeme obdivovať prostredníctvom skyroského kozieho tanca. Jeho tradícia siaha do obdobia slávenia pohanských sviatkov. Dodnes je predvádzaný v rámci predveľkonočného karnevalu. 

Skiathos
Na ostrove Skiathos môžeme pozorovať už isté známky turistického ruchu. V hlavnom meste, s rovnomenným názvom, nájdeme dva  prístavy, vďaka ktorým vyzerá mesto najlepšie predovšetkým od mora. Pre jachtárov má Skiathos dobrú pozíciu  – možno sa odtiaľ ľahko a rýchlo dostať na ďalšie ostrovy. Milovníkom histórie doporučujeme návštevu stredovekej pevnosti Bourtzi.

Alónissos
Patrí medzi tie ostrovy, ktoré sú turistami neobľúbené. Preto je tu zriadená Národná morská  rezervácia zameraná predovšetkým na ochranu ohrozeného tuleňa stredomorského. V okolí Alónissu sídli 30 z posledných 800 exemplárov tohto cicavca. V tejto prírodnej rezervácií však môžeme vidieť ďalšie morské tvory, akými  sú napríklad delfíny alebo sťahovaví vtáci.

Skópeos
Tento ostrov lemovaný borovicovými lesmi sa môže pochváliť úctyhodným počtom kostolov – až 123! Medzi tie najzaujímavejšie patrí napríklad Agios Athanasios z 9. storočia alebo Metamorphosis, mužský kláštor, ktorý je turistom sprístupnený len od roku 1980. Jachtárov  môže okúzliť miestny  prístav, patriaci  k tým najkrajším z celého Grécka. 

Lesbos
Ostrov Lesbos je známy predovšetkým vďaka poetke Sapfó. Názov ostrova na základe toho poslúžil prenesene k označeniu milostného vzťahu medzi ženami. Okrem prekrásnych pláží môžete na ostrove Lesbos pozorovať i ťah sťahovavých vtákov, ktorým Lesbos slúži ako odpočinková stanica.

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |