EnglishSlovenskyČesky

Slovinsko - Benátky 14.4.18

Cieľom kurzu je naučiť sa používať spinnaker pre rekreačnú plavbu. Kurz je určený aj pre mierne pokročilého rekreačného jachtára alebo pre jachtárov so záujmom o regatový jachting.

Termín:
 14. 04. 2018 - 17. 04. 2018

Cena:
  310 EUR / osoba


Trasa: Izola-Benátky-Izola

Cena zahŕňa: 
Prenájom a poistenie lode 
Inštruktor jachtingu 
Záverečné upratovanie lode 
Posteľná bielizeň  
Poplatky za státie v domácom prístave 
Spinnaker

Cena nezahŕňa: 
Poistenie osôb   
Turistická taxa 1EUR/os/deň
Spotrebované pohonné hmoty
Poplatky za státie v inom ako v domovskom prístave  
Strava (obyčajne sa pripravuje zo spoločných zásob aj pre kapitána lode)   
Doprava (rieši sa formou spoločnej jazdy autom aj pre kapitána lode)  


Platobné podmienky:
Záloha 50% z ceny plavby po prihlásení.
Doplatok 50% najneskôr 1 mesiac pred začiatkom plavby.

Storno podmienky:
Pri odstúpení od zmluvy zo strany účastníka plavby sú storno poplatky nasledovné: 

100 % v období 0 – 40 dní pred začiatkom plavby 
50% v období 40 – 300 dní pred začiatkom plavby 
0% v prípade náhrady účastníka plavby treťou osobou 

Bližšie informácie a rezervácia miest na plavbe  KONTAKT

Izola

Mesto Izola je staré rybárske mesto v Slovinsku, ktoré bolo založené v 7. storočí na malom ostrovčeku pri pobreží Istrie. Jeho názov je odvodený od talianskeho slova isola, ktoré znamená ostrov.
Mesto bolo od 9 storočia pod vplyvom Benátskej republiky. Počas francúzkej nadvlády boli zrúcané mestské hradby, a materiál bol použitý k zasypaniu prielivu oddelujúci ostrov od pevniny. Mesto neskôr patrilo tiež Rakúsku, Taliansku, Juhoslávií a od roku 1991 Slovinsku.
Oblasť osídlili Rimania v 1. storočí a založili tu prístav  Haliaetum, ktorého pozostatky sú v mori stále vidieť v Šimonovej zátoke. Neďaleko stoja aj pozostatky rímskej vily.Benátky

Svetoznáme historické mesto Benátky ležia na severnom pobreží Jadranského mora. Svojim romantickým vzhľadom a kultúrnym centrom lákajú návštevníkov z celého sveta. Benátky sa rozkladajú na 121 ostrovoch a ostrovčekoch, ktoré spája 435 mostov a pretína 170 kanálov.
Počiatky mesta spadajú do obdobia, kedy obyvatelia rímskeho impéria utekali pred vpádmi barbarských kmeňov do bahnitých a pustých oblastí lagúny. Postupne sa z chatrč vyvinulo mesto orientované na obchod s východným Stredomorím a Byzantskou ríšou. Vďaka vojenskému loďstvu sa tak stali bohatou a sebavedomou republikou s veľkým vplyvom vo východnom Stredomorí až do obdobia tureckej expanzie. Definitívny koniec Benátskej republiky priniesla francúzska Napoleonova okupácia.
Benátky sú plné kultúrnych a umeleckých pamiatok: od najstarších stavieb, ako je bazilika svätého Marka cez gotické kostoly Santa Maria dei Frari a Santi Giovanni e Paolo, renesančnú stavbu  Bibliotheca Marciana až po barokový kostol Santa Maria della Salute. Na námestí svätého Marka aj v ďalších častiach mesta sú historické a umelecké poklady, ktoré vo svojom interiéri uchovávajú ďalšie majstrovské diela.
Od roku 1987 sú Benátky ako jedna z najnavštevovanejších talianskych destinácií pamiatkou UNESCO.

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |