EnglishSlovenskyČesky

Taliansko - Lipari

Táto plavba je zameraná na získanie praxe v oblasti B, zdokonaľovanie  v navigácií a v trime plachiet.
Po ich ukončení  účastník plavby dostane potvrdenie  praxe v oblasti B pod vedením veliteľa jachty, ktoré potrebuje na preukaz B vydávaný MDPT SR alebo MD ČR.

V priebehu plavby získate nové a obohatíte si Vaše aktuálne znalosti a skúsenosti najmä v oblastiach plánovania plavieb, terestrickej navigácie, meteorológie, správneho nastavenia plachiet aj spinnakera a plavby v náročnejších podmienkach.
Ako posádka budete schopní už za niekoľko dní vykonávať potrebné činnosti pre dosiahnutie stanoveného cieľa, samozrejme pod dohľadom skúseného kapitána.

Termín: 31.03. 2018 - 07.04. 2018
Cena: 380 EUR/ osoba / týždeň
Trasa: Salerno (Taliansko) - Lipari – Salerno (Taliansko) (dĺžka trasy cca 500 NM)

Cena zahŕňa:
Prenájom lode
Inštruktor jachtingu 
Záverečné upratovanie lode 
Poplatky za státie v domácom prístave 
Protokol o praktickej skúške potrebný pre preukaz MDPT-SR alebo MDČR
Poistenie kaucie
Spinnaker

Cena nezahŕňa: 
Posteľná bielizeň
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) 

Platobné podmienky:
Záloha 50% z ceny plavby po prihlásení.
Doplatok 50% najneskôr 1 mesiac pred začiatkom plavby.

Storno podmienky:
Pri odstúpení od zmluvy zo strany účastníka plavby sú storno poplatky nasledovné: 

100 % v období 0 – 40 dní pred začiatkom plavby 
50% v období 40– 300 dní pred začiatkom plavby 
0% v prípade náhrady účastníka plavby treťou osobou 

Bližšie informácie a rezervácia miest na plavbe  Opens internal link in current windowKONTAKT

Zdokonalovaci plavba na lodi

Stromboli

Sopka Stromboli je najaktívnejšou sopkou v Európe a jej erupciu je možné pozorovať niekoľkokrát za hodinu. Ostrov funguje ako prírodný maják, označujúci severovýchodný okraj Liparských ostrovov. Jeho názov pochádza z gréčtiny a vystihuje jeho kužeľovitý tvar. Sopečná aktivita sa ale prejavuje nie v najvyššom bode, ale v kráteroch na severozápadnom úbočí. Výtok horúcej lávy 29. 12. 2002 a  uvoľnená hornina spôsobila vlnobitie, ktoré poškodilo dedinku  Stromboli, ktorá si i napriek tomu zachováva svoj pôvodný charakter - úzke uličky neprístupné pre auta, belostný ráz domčekov nenarušený modernou zástavbou.

So sprievodcom je tiež možné podniknúť trojhodinový výstup k vrcholu. Najlepší pohľad na sopečné erupcie sa naskytá z vrcholu Pizzo Sopra la Fossa. Najvhodnejšie  doba pozorovania je po zotmení, kedy lávová fontána, vyvrhovaná z kráteru, sa valí k moru po svahu Sciara del Fuoco a žiari do noci jasne fialovou a oranžovou farbou.

Vulkano

Vulcano je jeden z najznámejších ostrovov Liparského súostrovia, ktorý leží najbližšie k sicílskemu pobrežiu. Pôvodne to boli ostrovy dva, samotné Vulcano a najmladšia sopka Vulcanello. V 16. storočí ich však spojil prúd lávy. Na takto vzniknutej nízkej šiji sú dnes sírne pramene a bahenné kúpele. Pre turistov je tu najväčším lákadlom Veľký kráter (Grand Cratere), najmladší zo série sopiek na ostrove Vulcano. Sopečná činnosť na ostrove umožňuje nielen kúpele v sírnom jazierku, ale tiež príjemné kúpanie v prírodnom perličkovom kúpeli na morskom dne.

Salina

Salina je ostrov s dvoma vrcholmi - Monte Fosso delle Felci a Monte dei Porri. Monte Fosso delle Felci je ten vyšší a dosahuje nadmorskú výšku 962 m. Výstup na vrchol trvá zhruba 3 hodiny. Z vrcholu hory za priaznivých podmienok možno vidieť všetky ostrovčeky tvoriace Liparské ostrovy. Najatraktívnejším obývaným miestom Liparských ostrovov je dedinka Pollara.

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |