EnglishSlovenskyČesky

Taliansko - Sardínia 15.9.18

Termín: 15. 09. 2018 – 22. 09. 2018

Cena:  360 EUR / osoba / týždeň

Trasa: Sardínia - marina di Portisco - Korzika -Sardínia - marina di Portisco (dĺžka trasy cca 240 NM)

Cena zahŕňa: 
Prenájom lode na týždeň
Skipper
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave
Záverečné upratovanie lode.
Poistenie kaucie

Cena nezahŕňa: 
Posteľná bielizeň
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) 

Platobné podmienky:
Záloha 50% z ceny plavby po prihlásení.
Doplatok 50% najneskôr 1 mesiac pred začiatkom plavby.

Storno podmienky:
Pri odstúpení od zmluvy zo strany účastníka plavby sú storno poplatky nasledovné: 

100 % v období 0 – 40 dní pred začiatkom plavby 
50% v období 40– 300 dní pred začiatkom plavby 
0% v prípade náhrady účastníka plavby treťou osobou 

Bližšie informácie a rezervácia miest na plavbe – Opens internal link in current windowKONTAKT

yachting sardinia

Sardínia
Ostrov Sardínia je druhým najväčším ostrovom Stredozemného mora. Pre svoje krásne pláže a kúzelné, skaliskami chránené zátoky často nazývaná ako „Európsky Karibik“. Vyznačuje sa neobyčajnou mnohotvárnosťou krajiny od dramatických útesov, cez piesočnaté duny a barinaté vtáčie raje až po drsné horské oblasti vo vnútrozemí.

Sever ostrova je turisticky najvyhľadávanejší kvôli svojej dostupnosti a množstvu kvalitných ubytovacích kapacít. Patrí sem Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda), najslávnejší kút ostrova s mestami Porto Cervo, Porto Rotondo, súostrovie Maddalena s najkrajšími plážami. Východ ostrova je menej osídlený a nachádza sa tu veľký prístav Olbia. Západ Sardínie s mestečkami Isola Rossa, honosný prístav Alghero a okolie mesta Oristano, kde dlhé piesočnaté pláže striedajú vysoké útesy – patrí sem aj členité pobrežie Costa Paradiso. Juh je teplejší, turizmus je menej zastúpený a nachádza sa tu aj hlavné mesto ostrova Cagliari so svojim medzinárodným letiskom. Najznámejšou časťou je Costa Rei, kde sú pláže pokryté snehobielym pieskom a more strieda všetky odtiene tyrkysovej farby.

Plavba Sardinia

Korzika
Korzika je po Sicílii, Sardínii a Cypre štvrtým najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Má približne 260 000 obyvateľov, ale viac než 40 % celkovej populácie žije v dvoch najväčších mestách ostrova, v Ajacciu a v Bastii. Ostrov je najmenej zaľudneným územím v celom Stredomorí.
Nachádza sa vo vzdialenosti  80 km od západného pobrežia Talianska a 13 km severne od Sardínie. Jej 8 720 km2 ponúka návštevníkom neobyčajné bohatstvo prírodných krás, ktoré zostávajú z veľkej časti stále ešte nedotknuté civilizáciou. Korzika má veľmi rozdielne pobrežie. Východné je ploché, súvislé a rovné, západné skalnaté, silné a členité. Pláže sú väčšinou piesočné s jemným až jemne hrubým bielym pieskom. More je skutočne čisté, miestami až azúrovo modré s viditeľnosťou na dno, čo dobre umožňuje pozorovať drobné morské živočíchy.
Ajaccio hlavné mesto Korziky typické svojimi pôvabnými námestiami, klasicistickými budovami a múzeami. Medzi turistické atrakcie patrí dom Napoleona Bonaparte a múzeum Fesch. 

poznavacia plavba
Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |