Grécko - Kyklady

Pred dávnymi časmi zničil výbuch sopky na ostrove Thira vyspelú minojskú civilizáciu na ostrove Kréta. Spoločne sa vydáme na tento sopečný ostrov.

Termín: 29.08.2020 - 05.09.2020
Cena:
 410 EUR / osoba / týden
Trasa: LAVRION-SANTORINI- PAROS- MYKONOS-NAXOS- LAVRION (délka trasy cca 250 NM)

Cena zahrňuje:
Prenájom lode na týžďen.
Skipper 
Záverečné upratovanie lode 
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave                     
Poistenie kaucia 

Cena nezahrňuje:
Posteľná bielizeň
Poistenie osôb 
Spotrebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)  
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako v domácom prístave (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a hradí stravu i pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a hradí dopravu i pre kapitána lode)

Na tejto plavbe spolu objavíme krásy Kyklád, ktoré tvoria nespočet ostrovov reprezentujúcich typickú grécku atmosféru plnú kľukatiacich sa úzkych uličiek, bielych fasád, kaviarní, čerpajúcich zo svojej tisíce rokov starej histórie.
Jeden z najzaujímavejších Kykladských ostrovov je ostrov Délos. Je zapísaný aj na zoznam UNESCO. Podľa gréckych bájí a povestí sa tu mali zrodiť bohovia Apollón a Artemis. V antike predstavoval Délos stredisko náboženského a obchodného života, o čom svedčí mnoho archeologických nálezov. Po vyplienení ostrova v 1. stor. n.l. bol ostrov takmer opustený, aby sa v 7. stor. stal útočiskom pirátov.

 

Ostrov Mykonos je známy predovšetkým vďaka svojmu nočnému životu, preto je obľúbený aj medzi celebritami, ktoré si tu stavajú svoje letné rezidencie. Po zotmení sa mesto po celom ostrove mení na veľkú diskotéku. Jedným z hlavných archeologických nálezov, ktorý je potrebné upozorniť sú tzv. Malé Benátky v meste Mykonos - domčeky s farebnou omietkou vystupujúce priamo z morskej hladiny. 

Ostrov Páros je známy vďaka archeologickým vykopávkam, aj vďaka svojej krásnej prírode. Pýši sa množstvom prekrásnych pláží a malých zátok, na ktorých útesoch si môžu turisti prežitý chvíle samoty, na gréckych ostrovoch veľmi vzácnych.

 

Keď sa budeme blížiť na ostrov Santorini, bude to vyzerať akoby sme sa blížili k obriemu kráteru. Ostrov je časťou po výbuchu starovekého ostrova Théra. Historici silu tohto výbuchu, zatiaľ najsilnejšieho známeho, prirovnávajú k desaťnásobku výbuchu legendárneho Krakatoa. Obvod zaplaveného obrieho krátera tvoria malé ostrovčeky, uprostred ktorých sa začína objavovať nový ostrov z lávy - Nea Kamenni ("nové kamene").