Grécko - Kyklady

Pred dávnymi dobami zničil výbuch sopky na ostrove Thira vyspelú Minojskú civilizáciu na ostrove Kréta. Spoločne sa vydáme na tento sopečný ostrov.

Termín:
 07.09.2019 – 14.09.2019
Cena:
 
360 EUR / osoba / týždeň/naplnenosť 9 osôb + skipper
405 EUR / osoba / týždeň/naplnenosť 8 osôb + skipper
Trasa: LAVRION-SANTORINI- PAROS- MYKONOS-NAXOS- LAVRION (dĺžka trasy cca 250 NM)

Cena zahŕňa: 
Prenájom lode na týždeň
Skipper
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave
Záverečné upratovanie lode.
Poistenie kaucie
Posteľná bielizeň

Cena nezahŕňa: 
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) 

Na tejto plavbe spolu objavíme krásy kykladských ostrovov, ktoré tvoria veľké množstvo ostrovov reprezentujúcich typickú grécku atmosféru plnú kľukatiacich sa úzkych uličiek, malebných domčekov s bielymi omietkami, kaviarní, čerpajúcich zo svojej tisíc ročnej starej histórie. 
Jeden z najzaujímavejších kykladských ostrovov je ostrov Délos. Je zapísaný aj na zozname UNESCO. Podľa gréckych bájí a povestí sa tu mali narodiť bohovia Apolón a Artemis. V antike predstavoval Délos stredisko náboženského a obchodného života, čo dokazuje veľa archeologických nálezov. Po vyplienení ostrova v 1. stor. n.l. bol ostrov takmer opustený a v 7.stor sa stal útočiskom pirátov

Ostrov Mykonos je známy predovšetkým vďaka svojmu nočnému životu, preto je obľúbený aj medzi celebritami, ktoré si tu stavajú svoje letné rezidencie. Po zotmení sa mesto po celom ostrove mení na veľkú diskotéku. Jedným z hlavných archeologických nálezov, ktorý je potrebné upozorniť sú tzv. Malé Benátky v meste Mykonos - domčeky s farebnou omietkou vystupujúce priamo z morskej hladiny. 

Ostrov Páros je známy vďaka archeologickým vykopávkam, aj vďaka svojej krásnej prírode. Pýši sa množstvom prekrásnych pláží a malých zátok, na ktorých útesoch si môžu turisti prežitý chvíle samoty, na gréckych ostrovoch veľmi vzácnych.

Keď sa budeme blížiť na ostrov Santorini, bude to vyzerať akoby sme sa blížili k obriemu kráteru. Ostrov je časťou po výbuchu starovekého ostrova Théra. Historici silu tohto výbuchu, zatiaľ najsilnejšieho známeho, prirovnávajú k desaťnásobku výbuchu legendárneho Krakatoa. Obvod zaplaveného obrieho krátera tvoria malé ostrovčeky, uprostred ktorých sa začína objavovať nový ostrov z lávy - Nea Kamenni ("nové kamene").