Chorvátsko, Hvar - Korčula - Dubrovnik

Na tejto plavbe spolu objavíme krásy južnej Dalmácie.

Termín: 27.06.2020 - 04.07.2020

Cena: 400 EUR / osoba / týždeň
Trasa: TROGIR-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-TROGIR  (dĺžka trasy cca 270 NM)

Cena zahŕňa: 
Prenájom lode na týždeň
Posteľná bielizeň
Skipper
Poplatky za kotvenie v domovskom prístave
Záverečné upratovanie lode.
Poistenie kaucie

Cena nezahŕňa: 
Turistická taxa 1EUR/os/deň
Poistenie osôb   
Spotrebované pohonné hmoty (cca 25 eur/os)
Poplatky za kotvenie a státie v inom ako domovskom prístave (cca 30 eur/os)
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode) 

Hvar
Ostrov Hvar je štvrtým najväčším ostrovom v jadranskom súostroví a tiež druhým najdlhším. Súčasne je najslnečnejším ostrovom v Chorvátsku. Ročne má až 2718 slnečných hodín, čím si vyslúžil pomenovanie chorvátska Madeira. Preto je z turistického hľadiska zaujímavý aj v jarných aj jesenných mesiacoch.
Hvar bol známy od staroveku pre svoju dôležitú strategickú polohu. Ostrov je oázou kultúry a mieru. Významnými strediskami cestovného ruchu na Hvare sú mestá Hvar, Starí Grad a Jelsa.

Korčula
Ostrov Korčula  patrí do skupiny Juhodalmátskych ostrovov. Leží v ich vonkajšom pásme. Z hľadiska cestovného ruchu mu môžu konkurovať iba Hvar a Brač. Pobrežie je bohato členené a vo vnútrozemí sa týčia zalesnené hory. Najväčší záliv Vela Luka je v jeho západnej časti, ďalšie zálivy sú menšie - Tri luke, Brna, Meja atď. Časť ostrova je hornatá, pohoria dosahujú výšky cez 500 metrov. Darí sa tu píniám, boroviciam, palmám, figovníkom, mandľovníkom, granátovníkom. Značnú plochu pokrývajú veľmi úrodné polia: Čarsko polje, Blatsko polje a ďalšie. 
Korčula sa stala aj obľúbeným miestom pre milovníkov jachtingu, surfovania, potápania. Východne od starého mesta Korčule je základňa pre vodných motoristov a jachtárov. U turistov je obľúbená aj miestna kuchyňa či víno Pošip-Čara. Vychýrená je aj ochutnávka ustríc v mestečku Ston alebo pravý panenský olivový olej. 
Bájkovitá Korčula bola údajne domom peknej Kerkyry, hrdinky gréckej mytológie, podľa ktorej Korčula dostala aj svoje meno a domov jej údajne stanovil samotný boh mora Poseidón. Na ostrove Korčula mal svoj domov aj svetový cestovateľ Marco Polo.

Dubrovnik
Donedávna sa tradovalo, že Dubrovník, pôvodným menom Ragusa, vznikol zlúčením dvoch osád: Laus a Dubrava, slovanskej osady na pobreží v 12. storočí obe osady spojili v jednotný celok, keď bola zasypaná pôvodná úžina, na ktorej mieste sa dnes nachádza trieda Stradun.
Podľa posledných archeologických zistení a rekonštrukcie starogréckych námorných ciest bol pôvodne gréckou námorníckou osadou. Pod Stradunom, v miestach, kde mala byť zasypaná úžina, sa našli prirodzenej pieskové vrstvy.
V historickom Dubrovníka trvalo žije len päť tisíc ľudí, takže je mestom, ktoré je možné z okolitých kopcov prehliadnuť jedným pohľadom. Celý Dubrovník je len jedna veľká pešia zóna. Tromi vstupnými bránami totiž nesmie prejsť žiadne súkromné ​​auto.
Peším však nepatrí len úzke dubrovníckej uličky, ale aj impozantné hradby, ktorými je celé mesto obohnané. Široké sú šesť a vysoké až dvadsaťtri metrov, dookola meria bezmála dva kilometre. Kamenné domy a domčeky sa túli až priamo pod ne, ich obyvatelia si už dávno zvykli na to, že im zvedaví turisti doslova a do písmena nahliada do hrncov i do spální a bez najmenších zábran varia, hrajú sa s deťmi alebo pospávajú pri popoludňajšej sieste pred očami turistov. Mesto je jedným z najkrajších na pobreží Stredozemného mora.