Preplavba, Slovinsko - Taliansko

Máme pre Vás v ponuke pripravenú ďalšiu zdokonaľovaciu plavbu do oblasti Slovinska a Talianska.
V priebehu plavby získate nové a obohatíte si Vaše aktuálne znalosti pod dohľadom skúseného kapitána najmä v oblastiach správneho nastavenia plachiet, plánovania plavieb, terestrickej navigácie, meteorológie a plavby v náročnejších podmienkach.


Termín: 26.09.2020 - 03.10.2020
Cena: 420 EUR / osoba / týždeň
Trasa: Izola-Vieste-Tremiti-Izola (dĺžka trasy cca 600 NM)

Cena zahŕňa:
Týždenný prenájom a poistenie lode 
Inštruktor jachtingu 
Záverečné upratovanie lode 
Posteľná bielizeň  
Poplatky za státie v domácom prístave 
Protokol o praktickej skúške potrebný pre preukaz MDPT-SR alebo MDČR

Cena nezahŕňa:
Poistenie osôb   
Turistická taxa 1EUR/os/deň
Poplatky za státie v inom ako v domovskom prístave  
Spotrebované pohonné hmoty 
Strava (posádka zabezpečuje a platí stravu aj pre kapitána lode)
Doprava (posádka zabezpečuje a platí dopravu aj pre kapitána lode)

Izola
Mesto Izola je staré rybárske mesto v Slovinsku, ktoré bolo založené v 7. storočí na malom ostrovčeku pri pobreží Istrie. Jeho názov je odvodený od talianskeho slova isola, ktoré znamená ostrov.
Mesto bolo od 9 storočia pod vplyvom Benátskej republiky. Počas francúzkej nadvlády boli zrúcané mestské hradby, a materiál bol použitý k zasypaniu prielivu oddelujúci ostrov od pevniny. Mesto neskôr patrilo tiež Rakúsku, Taliansku, Juhoslávií a od roku 1991 Slovinsku.
Oblasť osídlili Rimania v 1. storočí a založili tu prístav  Haliaetum, ktorého pozostatky sú v mori stále vidieť v Šimonovej zátoke. Neďaleko stoja aj pozostatky rímskej vily.

Benátky
Svetoznáme historické mesto Benátky ležia na severnom pobreží Jadranského mora. Svojim romantickým vzhľadom a kultúrnym centrom lákajú návštevníkov z celého sveta. Benátky sa rozkladajú na 121 ostrovoch a ostrovčekoch, ktoré spája 435 mostov a pretína 170 kanálov.
Počiatky mesta spadajú do obdobia, kedy obyvatelia rímskeho impéria utekali pred vpádmi barbarských kmeňov do bahnitých a pustých oblastí lagúny. Postupne sa z chatrč vyvinulo mesto orientované na obchod s východným Stredomorím a Byzantskou ríšou. Vďaka vojenskému loďstvu sa tak stali bohatou a sebavedomou republikou s veľkým vplyvom vo východnom Stredomorí až do obdobia tureckej expanzie. Definitívny koniec Benátskej republiky priniesla francúzska Napoleonova okupácia.
Benátky sú plné kultúrnych a umeleckých pamiatok: od najstarších stavieb, ako je bazilika svätého Marka cez gotické kostoly Santa Maria dei Frari a Santi Giovanni e Paolo, renesančnú stavbu  Bibliotheca Marciana až po barokový kostol Santa Maria della Salute. Na námestí svätého Marka aj v ďalších častiach mesta sú historické a umelecké poklady, ktoré vo svojom interiéri uchovávajú ďalšie majstrovské diela.
Od roku 1987 sú Benátky ako jedna z najnavštevovanejších talianskych destinácií pamiatkou UNESCO.

Vieste

Vieste je letovisko v Taliansku, ktoré leží na dvoch výbežkoch na severovýchode polostrova Gargano. Mesto má okolo 13 000 obyvateľov, ale ešte pred 50 rokmi to bola predovšetkým rybárska dedina. V centre mesta nájdete zachovalé stredoveké domy, zámok z 13. storočia a katedrálu, ktorá je ukážkovým príkladom románskej architektúry. Dominantou Vieste je miestny prístav s majákom posadeným na náprotivnom skalnatom útese. Na začiatku dlhej pláže tiahnucej sa južným smerom od centra nájdete symbol a kuriozitu mesta tzv. Pizzomunno. Ide o biely, 25 m vysoký monolit, o ktorom povesť hovorí, že je mládencom, ktorého nechali skamenieť žiarlivé morské sirény.

Tremiti

Ostrovy Tremiti sú vzdialené asi 12 mil od pobrežia Gargana. Súostrovie tvoria tri väčšie ostrovy: San Domino, San Nicola a Capraia, a niekoľko menších ostrovčekov  či skôr skalísk v mori. Obývané sú len ostrovy San Domino a San Nicola. 
Na San Dominu, kde pristávajú lode, sú dnes prakticky výhradne objekty cestovného ruchu. Priezračná zelenkastá voda a skalnaté pobrežie s malými plážami sú skvelé pre šnorchlovanie. 
Historické, správne a náboženské centrum súostrovia je San Nicola. Ostrovu vládne mohutná, i keď zchátralá stredoveká pevnosť. Od konca 18.storočia pevnosť slúžila väčšinou ako väzenie - počas 2. svetovej vojny tu fašisti väznili svojich politických odporcov. Z hradieb pevnosti sa ponúka  nádherný pohľad na celé súostrovie.