Kedy začať s prípravami na prenájom lodí?

Optimálne je objednať si loď na termín v budúcom roku  už v novembri alebo v decembri. Jednak väčšina chárterových spoločností  poskytuje na objednávky do konca roka zľavu od 5% do 15 %, a jednak máte podstatne väčšiu istotu, že loď, ktorú chcete objednať, je voľná a máte podstatne viac času na riešenie možných problémov. Pokiaľ  tento termín nestihnete, aj naďalej  platí pravidlo čím skôr, tým lepšie. Vzhľadom k rastúcemu záujmu o aktívne prežitú dovolenku na jachte, ponuka lodí rýchlo klesá.      
Tiež je potrebné zvážiť, či máte k dispozícii svojho vlastného kapitána, alebo zvolíte kapitána nájomného. To úzko súvisí jednak s celkovým rozpočtom, tak aj výberom lode. Naša spoločnosť ponúka služby českých a slovenských nájomných kapitánov.


Akú oblasť zvoliť?

Čo sa týka miesta prenájmu, loď Vám prenajmeme  prakticky po celom svete  na všetkých atraktívnych miestach. Pre nás je však stále najatraktívnejšou jachtárskou lokalitou chorvátsky Jadran, Grécko a Taliansko. Veľmi členité pobrežie Chorvátska so stovkami ostrovov, tisícmi zátok, alebo bájne Grécko, či romantické Taliansko.  Kontaktujte nás a radi vám poradíme!

Aký termín zvoliť?

Pre samotné plachtenie je optimálna doba na jar a na jeseň. Ešte nie je príliš teplo a nie sú preplnené prístavy a zátoky na ukotvenie. Je väčšia pravdepodobnosť, že bude viac fúkať a prenájom je lacnejší. Pre návštevy  kultúrnych pamiatok  je tento termín tiež vhodnejší.
Naopak pre plávanie a potápanie je lepšie obdobie od júna do septembra. Ďalej, čo musíte brať do úvahy je rozpočet, dostupnosť vhodnej lode vo zvolenej lokalite a dohodnúť si termín dovolenky u zamestnávateľa celej posádky, čo vždy nemusí byť jednoduché.


Akú veľkú loď vybrať?

Všeobecne možno povedať, že čím viac ľudí, tým menšie náklady na osobu. Takže napríklad v období okolo polovice mája možno bez problémov prenajať loď pre 6 až 8 členov posádky v prepočte na osobu  za necelých 170 EUR  na týždeň - oproti tomu v auguste môže cena prenájmu vyšplhať na dvojnásobok. Ideálne je zvoliť počet členov posádky zhodný s počtom lôžok v kajutách. Pokiaľ sa  rozhodnete obsadiť aj miesta v hlavnej  kabíne jachty, bude to však  trocha na úkor pohodlia a ohľaduplnosti. Za člena posádky považujte až toho, kto Vám uhradí zálohu. Výborné je, pokiaľ sa všetci poznajú, ale túto požiadavku nemusíte dodržať.

A ako prebieha samotné vyberanie lode?

AAAYacht toto všetko vďaka moderným technológiám použitým pri návrhu  maximálne uľahčuje. Predstavte si, že chcete ísť prvý týždeň v auguste do Chorvátska, oblasť Sukošan. Poznáte počet osôb a zaujímalo by Vás, aké sú  možnosti prenájmu plachetníc, najlepšie pekne zoradené do tabuľky podľa  ceny,  roku výroby a počtu kajút. Budete tento zoznam chcieť vytlačiť a vziať so sebou na schôdzku so svojou posádkou. Je to možné! Pokiaľ použijete vyhľadávanie, výsledkom  je tabuľka dostupných lodí, zoradená podľa cien vo Vami zadanom období. Pokiaľ už máte jasno, stačí kliknúť na danú loď a po vyplnení kontaktných údajov odoslať objednávku. Potom už len  čakáte na potvrdenie prenájmu. 
Pre tých, ktorí nevlastnia kapitánsky preukaz alebo si ešte netrúfajú  sami na more, sú pripravení naši skúsení kapitáni. Trasa plavby sa samozrejme plánuje podľa priania posádky, kapitán iba posúdi, či je uskutočniteľná  s ohľadom na čas a počasie.

 

Ako je to s cenami lodí?

Naša spoločnosť Vám vďaka širokej sieti zmluvných partnerov a postavení na trhu ponúka čo najvýhodnejšie ceny, nech si loď vyberiete kdekoľvek na svete. Máme pre Vás,  pre väčšinu objednávok zaistenú zľavu min. 5-10% oproti cenám charterových spoločností a môžete počítať tiež s ďalšími zľavami, ako napr. za včasnú rezerváciu, pre opakované prenájmy, last minuty, so zľavami v rámci výstav a podobne.
Pokiaľ  si zaregistrujete Váš e-mail, budeme Vás tiež prednostne informovať o novinkách na AAAYacht a výhodných ponukách.

Čo ďalej po objednaní lode?

1. Vybranie zálohy na prenájom lode  od všetkých členov posádky. 

2. Uhradenie zálohy - 50% z ceny prenájmu lode do týždňa od objednania.  

3. Uhradenie doplatku 50% z ceny prenájmu lode – 30 dní pred vyplávaním.  

4. Vyplnenie zoznamu posádky - crew listu: miesto a dátum narodenia, číslo pasu.

5. Nakúpenie zásob a výmena peňazí. .V prípade Chorvátska je lepšie meniť chorvátske kuny, eurá sú tiež použiteľné,  ale je výhodnejšie si vymeniť priamo kuny. Čo sa týka zásob, tak je niekedy rozumnejšie nakúpiť v miestnom supermarkete. Nakúpite presne to, čo potrebujete a potraviny budú čerstvé. 

6. Pri odjazde počítajte s nepredvídateľnými okolnosťami, ako je porucha auta, kolóny na diaľnici, atď... 

7. Preberanie lode a vyplávanie. Obvyklá oficiálna doba k preberaniu lode je 17:00 v sobotu,  ale často sa dá vyplávať okolo 14:00. Oficiálna doba k vráteniu lode  je 9:00 opäť v sobotu. Obvykle sa pripláva ale už v piatok  Je to istejšie, pretože sa môžu vyskytnúť nepredvídateľné problémy. 

8. Vratná kaucia . Pre zloženie kaucie sú na základni akceptované bežné platobné karty MC, VISA alebo hotovosť. Poistenie kaucie možné v ČR viď. podmienky poistenia. Niekedy je i možné poistenie kaucie na mieste. Platí sa 10-15% z ceny kaucie a v tomto prípade sa  kaucia nemusí skladať. Potom už  jen vyplávate a užívate si dovolenku Vašich snov! 

Rezervujte si plachetnicukatamaránmotorovú alebo riečnu loď po celom svete za tých najlepších podmienok!

Lode si môžete objednať na našom webe online a mať tak najaktuálnejšie informácie.
Máme 25 ročné skúsenosti v oblasti prenájmu lodí. Spolupracujeme s desiatkami spoločností po celom svete s ponukou až 15 000 lodí!